4 Vrste odjemalcev, ki se svobodno predstavljajo in kako jih osrečiti

Prijetno za ljudi ni vedno slabost

Fotografijo Ali Yahya na Unsplash

Od nekdaj sem ljudem naklonjen.

Kot slabost je grozno. (Dosti izkoristiš ... veliko. Toda na neki točki sem se začel zavedati, da je to tudi ena mojih največjih prednosti. Po življenjskem obdobju študija, kaj osrečuje ljudi, sem to znanje začel uporabljati v svojih svobodnih odnosih in stvari nikoli niso bile boljše.

Zdaj lahko vzpostavim povezavo med tem, kar zahteva moja stranka (ali kako to zahteva), in tistim, kar ga bo osrečilo. Omogoča mi, da grem zgoraj in naprej na način, ki ga nikoli ne bi mogel, če bi pogledal samo na nalogo. Pomagalo mi je tudi določiti določene vrste odjemalcev, s katerimi sem delal znova in znova, in kaj se je na koncu izkazalo, da te stranke najbolj potrebujejo.

1. Sanjski odjemalec

Fotografijo CoWomen na Unsplash

Ta zveni kot brez možganov, kajne? Vsak samostojni podjetnik sanja o tej stranki, s katero samo kliknete. Všeč vam je vrsta dela, ki ga zahtevajo, "dobijo", kako stvari počnete, od začetka do konca je samo popolnost. Toda odnos s svojo sanjsko stranko zahteva delo, tako kot pri vsaki drugi stranki. Razlika je le v tem, da se namesto načrtovanja napak ali nerealnih pričakovanj borite s samozadovoljnostjo. To je vse na tebi.

3 koraka za osrečevanje vaše sanjske stranke:

1. Spodbudite. Ne jemljite sanjske stranke kot samoumevno. Ker je vaša idealna stranka, še ne pomeni, da ste njihov idealni svobodnjak, zato se prepričajte, da imajo razlog za vas. Ponudite perke za njihovo zvestobo vaši blagovni znamki.
  2. Bodite profesionalni. Strankam se je enostavno približati, s katerimi imate dobro razmerje. Rekel bi celo, da sem razvil prijateljstvo z nekaj mojimi, vendar je pomembno, da nikoli ne pozabite, da je vaš odjemalec vaš šef. Ne omalovažujte drugih strank, da bi se počutili dobro in nikoli ne bodo bolj ležerne kot v vaših komunikacijah.
  3. Naj bodo vaši osebni standardi visoki. Ponovno delo se lahko začne počutiti ustaljeno, tudi če vam je oseba, s katero delate, resnično všeč. Poiščite načine, kako ohraniti svežino, predvsem pa ne pustite, da kakovost vašega dela drsi samo zato, ker domnevate, da vaš odjemalec misli na vas.

Ne pozabite tako pogosto povprašati svoje sanjske stranke. Pokaže, da je njihovo zadovoljstvo še vedno prednostna naloga. Dajte jim izkušnjo, ki vas loči od drugih samostojnih.

2. Jack-in-the-box

Fotografija spletnega gostovanja na Unsplash

Ta stranka ima veliko dela za vas. Kot, veliko dela. Ali vsaj tako je rekel pred tremi tedni. Od takrat dalje so črički in lotili ste se drugih del, da bi zapolnili vrzel, ki je ostala pred njim. Potem ste se zjutraj zbudili v e-poštno sporočilo z enomesečnimi nalogami, ki jih bo potreboval čez dva tedna. Zdaj se prerivate, ker čeprav znaki dolarjev plešejo čez vašo vizijo, je čas, ko ste jim rekli, da jih boste razveljavili, pretekel v teh treh tednih radijske tišine.

Za nekatere stranke je to tako predvidljiv vzorec, da ga lahko dejansko umerite, ko veste, kako poteka njihova zgodba. Če imate za tovrstne stvari veliko prilagodljivosti (ali urnik, ki je poln bolj doslednih strank, ki bi jim lahko nastavili uro), morda sploh ne boste čutili nobenih ukrepov. Če pa ste kot večina od nas in ne morete vsega odvrniti, ko se Jack-in-Box pojavi z nujnimi 20 urami dela, boste najbolje sodelovali z določenimi mejami.

3 koraka za osrečevanje "Jack-in-the-Box":

1. Postavite meje. To je iskreno moj nasvet za vsako zvezo, ki jo boste kdaj imeli, vendar je v tem scenariju še posebej pomembno. Vaša stranka natančno pove, koliko obvestila potrebujete, da razumno opravite vrsto naloge, ki jo običajno dodelijo. Podložite velikodušni citat. Tudi če boste tokrat potrebovali le 48 ur, boste naslednjič morda veliko bolj zaposleni.
  2. Trdno stojite. Bodite pripravljeni na nekaj povratnih ukrepov. Jack-in-the-Box ne mara, da bi mu rekli, da nekaj ne bo delovalo v zadnjem trenutku. Težava je v tem, da z vami vedno komunicira v zadnjem trenutku. To ni problem "vi".
  3. Predlagajte zadrževalni sporazum. Če vam Jack-in-Box ponuja redno delo, v katerem uživate, in zdrav proračun, poglejte, ali bi bil dovzeten za dogovor o zadržanju. V pogodbi naj bo jasno zapisano, da ne morete biti odgovorni za sestavo nalog, ki jih ne dobijo pravočasno. Plačate ne glede na vse in spodbudijo vas, da učinkovito komunicirajo.

Priključki v škatli so takšni, kot so, ker se (ali ljudje, za katere delajo) borijo s upravljanjem časa. Če želite s tovrstno stranko postaviti meje, morate o tem imeti moralno visoko podlago. Ne postavljajte svojih stvari na zadnji gorilnik samo zato, ker so naredili isto za vas. Vključite njihovo delo v skladu s standardom, ki bi se ga držali za katero koli drugo stranko, in ga opravite pravočasno.

3. Perfekcionist

Fotografijo Amy Hirschi na Unsplash

Bodimo resnični tukaj, govorimo o mikromenagerjih. Dobili boste svoj delež teh in v redu je, če se jim zdijo izzivni. Perfekcionistične stranke radi podrobno iščejo. Želijo vedeti, kje se nahajate, na vsakem koraku postopka. Njihovi projekti so njihovi dojenčki in za svoje dojenčke ne želijo nič drugega kot najboljše.

Če bi bil odjemalec, bi bil skoraj zagotovo mikromenager. Zato na skrivaj rad delam z njimi! Preprosto me nič bolj profesionalno ne zadovolji kot osrečiti mikropravnika. Tukaj je razlog: pogosto se mi zdi, da me stranke, ki me skušajo upravljati z mikrofonami, sploh niso želele zaposliti. Delo so si želeli sami opraviti, preprosto so preobremenjeni. Ko jim dam vedeti, da razumem njihovo vizijo in sem se posvetil temu, da oživim tako, kot so sanjali, skoraj začutim njihovo olajšanje, ki seva po internetu.

3 koraki za osrečevanje perfekcionistov:

1. Odzove se na vse. Tudi najtanjša zahteva ali predlog je pomemben za to vrsto stranke. Vsakič želijo vedeti, da so jih slišali. Na primer, ko sodelujem v Google Dokumentih, na njihove pripombe odgovarjam namesto, da kliknem Resolve, tudi če sem le na hitro zapisal, da sem popravil. Pustim jim, da se odločijo, ko se bo nekaj rešilo.
  2. Odgovorite, preden vprašajo. Mikromanagerji se bojijo neznanega. Strah lahko ublažite tako, da postopek sprostite že na začetku. Imam paket, ki ga ponavadi pošljem, ko vkrcam novo stranko, ki počne točno to (zamisel sem dejansko dobil pri eni od mojih najljubših strank, fotografu, ki prisega nanjo s svojimi strankami).
  3. Spoznajte svoje meje. Perfekcionisti niso za vsakogar. Potrebujejo veliko razumevanja. Če niste nekdo, ki bi lahko dobro sodeloval z upravljavci mikromanagerjev, je najbolje, da se jim le izognete, če lahko. Stresli vas bodo in vaše delo jih bo razočaralo.

Mogoče je osrečiti mikro vodjo. Kljub temu pa imajo grdo nagnjenje k temu, da se lotijo ​​po svoje in to je težava, ko gre za produktivnost. Morda boste opazili, da zahtevajo spremembe, pozneje pa vas prosimo, da te spremembe razveljavite brez pojma, to počnejo. Morda bodo zahtevali veliko vašega časa brez drugega razloga kot zato, ker želijo nenehno prepričanje.

V tem primeru boste imeli koristi od poznavanja lastnega postopka in sporočanja tega procesa z začetka. S svojim perfekcionističnim partnerjem postavite meje in bodite pripravljeni, da ga vljudno opomnite na tiste meje, ko vam stvari uidejo iz rok.

4. Tisti, ki je odšel

Fotografijo Jezusa Kitequeja na Unsplash

Mislili ste, da je prepričan, da je sanjski odjemalec, nato pa vam je pustil prazen nabiralnik in luknjo v vašem koledarju. Spremljali ste, vendar brez uspeha.

To službo želiš nazaj. Hočeš priložnost popraviti stvari. Najbolj pa hočete samo vedeti, kaj je šlo narobe. Boli me, ko vam potencialna stranka obljubi svet in vas potem duhovi, toda edini način za reševanje te situacije je z zdravo dozo resničnosti.

3 koraka za osrečevanje tistega, ki se je odpravil:

1. Verjetno ne morete. Zato so tisti, ki so pobegnili, ne tisti, ki bi se lahko umaknili. Karkoli se je že zgodilo, zdaj so že zdavnaj.
  2. Nikakor nočeš. Ker ni vsako delovno mesto primerno, in to je v redu.
  3. Pravzaprav morate res iti naprej. Tam so še druge stranke, ki te kopajo. Zapravljaš svoj čas, ko pelješ tiste, ki tega ne storijo!

Seveda boste lahko vedno imeli koristi od kratkega obdobja analize, potem ko je obetaven posel padel. Če izgubljate več poslov, drug za drugim, boste morda želeli iskati vzorce. Vzemite tisto, kar ste se naučili, in ga prenesite na naslednje delo. Ko znaš bolje, narediš bolje.

Ko pa ste to storili, je čas, da sestavite naslednji predlog. Premikaj se naprej. Vaša sanjska stranka je tam zunaj in vas čaka.